KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.00 - 17.00

6.00 - 8.15– schodzenie się dzieci; zabawy podejmowane samorzutnie według inwencji dzieci w kącikach edukacyjnych, ćwiczenia poranne; praca z zespołem dzieci lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, stymulująco – kompensacyjnym  i wychowawczym; praca z dzieckiem zdolnym; gry dydaktyczne, prace porządkowe; zabawy i ćwiczenia logopedyczne; zabawy ruchowe; integrujące grupę; ze śpiewem, itp.

8.15 - 8.30–  czynności higieniczne, przygotowanie do śniadania

8.30 - 9.00 - ŚNIADANIE  realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych oraz dbałości o zdrowie. Eksponowanie pracy dyżurujących dzieci (dzieci starsze).

9.00 - 11.15 – zajęcia edukacyjno-wychowawcze z języka angielskiego (grupy starsze) w oparciu o podstawę programową, realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą (czas zajęć dostosowany jest do wieku dzieci – w grupach młodszych 9.00 – 9.20 w grupach starszych 9.00- 10.30 ). Zabawy twórcze, dydaktyczne, ruchowe, tematyczne, ćwiczenia ruchowe prowadzone w sali oraz na terenie ogrodu przedszkolnego, spacery, wycieczki, zabawy dowolnie inspirowane przez dzieci.Zajęcia religii

11.15 - 11.30 – czynności higieniczne czynności samoobsługowe przygotowanie do drugiego śniadania

11.30 -12.00 DRUGIE ŚNIADANIE,  realizacja założeń programowych z zakresu kulturalnego spożywania posiłków. Pełnienie dyżurów przy posiłkach.

12.00 -13.45 - leżakowanie dzieci młodszych ( grupy I, V )

Dzieci starsze – relaks zajęcia dodatkowe (sportowe, taniec towarzyski itp.), relaksacja przy muzyce, słuchanie bajek,  zabawy integracyjne wyciszające, konstrukcyjne, podejmowane z inicjatywy dzieci, praca indywidualna wyrównawcza, z dzieckiem zdolnym, zabawy na terenie ogrodu przedszkolnego.

13.45 14.00 - zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe, przygotowanie do obiadu.

14.00 -  14.30 - OBIAD Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami. Kulturalne zachowanie się przy stole. Pełnienie dyżurów przy posiłkach.

14.30 - 17.00 – dzieci młodsze, zajęcia dodatkowe (sportowe, taniec towarzyski ) Zabawy i ćwiczenia indywidualne dostosowane do możliwości i potrzeb rozwojowych dzieci. Zabawy integracyjne, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, plastyczno – techniczne, tematyczne, praca indywidualna, zabawy dowolne wg zainteresowań, zajęcia w małych zespołach, zabawy dowolne na terenie ogrodu przedszkolnego, prace porządkowe, rozchodzenie się dzieci. Uroczystości przedszkolne, pikniki rodzinne itp.